ШЕВЧЕНКО НАС ОБ’ЄДНУЄ

Конкурс читців в Ходосівці.

14 березня 2018 року в Центрі культури та мистецтв с. Ходосівка відбувся конкурс читців «В сім’ї вольній, новій», організований з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка. Сьогодні в Україні, напевне, не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок його «Кобзаря». Творчість цього поета можна критикувати, можна ставитись до неї з великою любов’ю. У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. Тому, надзвичайно приємно було бачити в концертній залі ЦКМ багато юних шанувальників поезії Шевченка, які завітали до нас з різних сусідніх сіл. 14 березня на сцені ЦКМ с. Ходосівка виступали юні майстри художнього слова з Підгірців, Гвоздова, Хотова, Лісників і, звичайно, з Ходосівки.

З привітальним словом до конкурсантів і всіх присутніх звернулась директор ЦКМ с. Ходосівка Анна Анатоліївна Клименко, яка запросила на сцену членів журі – Оксану Анатоліївну Волошину, відмінника освіти України, голову громадської організації «Громадська рада Підгірців, Креничів, Романкова» та Маргариту Анатоліївну Крупину, відмінника освіти України, головного режисера молодіжного народного театру «Екіпаж», актрису театру і кіно. Оксана Волошина і Маргарита Крупина побажали присутнім отримати задоволення від виступів юних декламаторів та успіху всім учасникам конкурсу. Гостей конкурсу також привітав сільський голова Пянчук Микола Леонідович.

На початку конкурсу прозвучало музичне привітання від гості з села Підгірці – Ольги Перепелиці, учителя музичного мистецтва Підгірцівської ЗОШ І-ІІІ ст., талановитої бандуристки та співачки. Першими читати вірші            Т. Шевченка запросили маленьких дошкільнят, які приймали участь поза конкурсною програмою, але змогли вразити журі своїми щирими виступами. Далі в різних вікових категоріях протягом трьох годин змагались понад 40 юних читців. Прикрасили конкурсну програму виступи вихованців хореографічної та вокальної студій ЦКМ. По завершенню конкурсу до конкурсантів і глядачів звернувся голова журі Петро Мага, Народний артист України, художній керівник театру «Особистості», який висловив свої враження щодо виступів дітей. Після чого журі відправилось підводити підсумки та обирати переможців, а конкурсанти та гості конкурсу залишились насолоджуватись концертом від вокалістів ЦКМ. Незабаром імена переможців були відомі, ними стали:

В 1-й віковій категорії:

І місце – Хрипун Меланія, учениця Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІ місце – Моторна Ірина, учениця Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІІ місце – Опря Софія, учениця Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ст.

В 2-й віковій категорії:

І місце – Мартинів Таїсія, учениця Київської гімназії № 59 та вихованка ЦКМ с. Ходосівка.

ІІ місце – Фесенко Андрій, учень Хотівського НВК;

Богословська Поліна, учениця Підгірцівської ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІІ місце – Славкіна Анастасія, вихованка ЦКМ с. Ходосівка;

Коваленко Аліса, учениця Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

Попрійчук Назар, учень Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ст.

В 3-й віковій категорії:

І місце – Позніхаренко Яна, учениця Хотівського НВК.

ІІ місце – Богословська Світлана, учениця Підгірцівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Теличук Богдана, учениця Хотівського НВК.

ІІІ місце – Солоденко Дарина, вихованка театральної студії «Art action», с. Лісники.

На довгоочікувану мить нагородження переможців конкурсу з нетерпінням чекали як діти, так і їх батьки та педагоги. Діти, які зайняли призові місця отримали пам’ятні подарунки від сільського голови Миколи Пянчука та голови громадської організації «Громадська рада Підгірців, Креничів, Романкова» Оксани Волошоної. Всі конкурсанти, які 14 березня виступали на сцені Центру культури та мистецтв с. Ходосівка, отримали дипломи учасника конкурсу читців «В сім’ї вольній, новій». По завершенню церемонії нагородження переможців конкурсу сільський голова вручив членам журі почесні грамоти за високопрофесійну роботу в складі журі та участь у розвитку культури і мистецтва в с. Ходосівка.

Хочемо висловити велику гордість за дітей, які приймали участь у конкурсі. Ми пишаємось тим, що у своєму насиченому навчанням житті ці діти знайшли можливість присвятити час для вивчення творів Тараса Шевченка, творів, в яких піднімаються надзвичайно дорослі питання. Саме на таких дітей покладає свою надію наша нація.

Також висловлюємо вдячність батькам конкурсантів, педагогам та директорам шкіл, які приймали активну участь в підготовці дітей до виступу.

Окрема подяка нашій гості, члену журі Оксані Анатоліївні Волошиній за надані подарунки для переможців конкурсу.

Велике спасибі за підтримку в організації конкурсу сільському голові села Ходосівка Миколі Леонідовичу Пянчуку.

Дуже сподіваємось на продовження таких дружніх творчих зустрічей в нашому Центрі культури та мистецтв і запрошуємо всіх бажаючих продемонструвати свої творчі здібності у вокалі, хореографії, різних видах прикладного мистецтва на Родинному фестивалі «Ходосівка», який буде проводитись 19 травня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *