ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ на 2017-2020р

 

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ

Ходосівської сільської ради  на 2017 -2020 роки.

І. Вступ.

1.1.  Пріоритетні цілі та завдання діяльності Ходосівської сільської ради на 2017-2020 роки.

Програма соціально-економічного розвитку Ходосівської сільської ради на 2017-2020 р. (далі – Програма) розроблена відповідно до вимог законів України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, “Про місцеве самоврядування в Україні”,  Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету міністрів України № 385 від 06.08.2014 р.

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної діяльності Ходосівської сільської ради на 2017-2020 р., спрямовані на розвиток Ходосівської сільської ради – роботи з  благоустрою, виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах комунальної та  форми власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення села Ходосівка.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету Ходосівської сільської ради, субвенцій з державного, обласного чи районного бюджету.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Ходосівської сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій.

Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками року.

Станом на 01 січня 2017 року  площа Ходосівської сільської ради становить – 3 299,25 га, сільських комунальних доріг, складає –43,343 93 км.  Загальна протяжність водопровідної мережі складає – 16,6 км, з якої: із задовільним станом – 3,2 км, з незадовільним, що потребують заміни або нового будівництва – 13,4 км.

У селі Ходосівка працюють наступні соціально-культурні, освітні та медичні заклади: центр культури і мистецтв (клубний заклад) села Ходосівка, Ходсівська загальноосвітня школа (ЗОШ І – ІІІ ступенів), ДНЗ (ясла-садок) «Водограй», амбулаторія сімейної медицини, також на території села функціонує 3 – торгівельних заклади, 3 – продуктових магазини, ТОВ «Інтерфлора»,  ТРЦ Мегамаркет, Аутлетмістечко, Готель, 3 – автозаправні станції.

Стратегічною метою Ходосівської сільської ради є виконання наступних робіт:

– проведення робіт з реконструкції існуючих водопровідних мереж та будівництво нових зокрема по вулицях села:

– будівництво та реконсрукція освітних та просвітних закладів, будівництво центру культури та побуту, соціального житла

– будівництво та реконструкція футбольного стадіону;

– поступове асфальтування доріг;

– будівництво дитячих майданчиків;

– розвиток спортивних ігр: футболу, регбі;

– удосконалення роботи КП «Ходосівське»;

– проведення робіт з освітлення вулиць села Ходосівка;

– проведення робіт з освітлення вулиць села Ходосівка;

– встановлення зупинок автотрансаорту громадських перевезень;

– ліквідація не санкціонованих звалищ сміття;

– благоустрій кладовища.

Загальний очікуваний ефект від реалізації програмних цілей – підвищення рівня благоустрою села Ходосівка, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів, підвищення рівня надання послуг КП «Ходосівське».

ІІ. Соціальна сфера.

2.1. Демографічна ситуація.

Демографічна ситуація, що склалась в селі Ходосівка,  характеризується збільшенням кількості населення впродовж останніх трьох років. Це пояснюється в першу чергу міграцію населення через вигідне розташування села (столичний регіон).

Як і загалом в Україні, в селі Ходосівська смертність перевищує народжуваність, так в 2016 році народилось 10 дітей, померло 20 осіб.

В селі Ходосівка зареєстровано близько 1 570  осіб, але фактично в селі проживає, разом з незареєстрованими мешканцями, близько 4 000 осіб.

Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в селі Ходосівка, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

2.2. Завдання Ходосівської сільської ради:

– сприяння всебічному зміцненню правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя Ходосівчан;

– запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

– забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

– забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, що виховують дітей сиріт, напівсиріт;

– cприяння дотримання державних гарантій щодо дітей, які виховуються опікунами та піклувальниками.

2.3. Підтримка сім’ї, дітей та молоді.

У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей  на території Ходосівської сільської ради

Потрібно відмітити статистику по селу Ходосівка:

–       багатодітні сім’ї  – 8;

–       діти-інваліди – 2;

–       діти, позбавлені батьківського піклування – 1;

–       неблагонадійні сім’ї, що знаходяться на обліку – 0;

–       діти, що перебувають на обліку в службі відділу поліції у  справах неповнолітніх – 0.

З метою збереження родинних стосунків, надання соціальної підтримки сім’ям, які потребують допомоги, запобігання раннього соціального сирітства, реалізується Опікунською радою.

За відповідний період роботи до Опікунської ради звернулося 2 осіби, не враховуючи сім’ї, яким надаються постійні послуги, спрямовані на подолання складних життєвих обставин, в яких вони опинилися. Сільською радою та ЦКМ проводяться свята ВеликденьДень знань, День св. Миколая. Проводиться сільське свято Родинний фестиваль, започатковане свято «День села», відзначення Дня інвалідів, Дня людей похилого віку, Дня заисту дітей, та інших державних, місцевих відзначень, заходів та святкувань.

Основні завдання, які будуть реалізовані через програму «СОЦІАЛЬНОЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ  на 2017-2020 рік Ходосівської сільської ради».

 • Підтримка обдарованих дітей з соціально-незахищених категорій сімей шляхом проведення конкурсів, виставок, фестивалів тощо.
 • Святкування та надання подарунків дітям із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах  до  Дня св. Миколая, новорічних  свят, Великодня, Дня інваліда, Дня знань. Проведення Міжнародного Дня сім’ї.
 • Виплати матеріальної допомоги згідно з місцевою Програмою «Турбота».

2.4. Зайнятість населення та ринок  праці.

На території Ходосівської сільської ради розташовані підприємства, установи та організації, в яких працють місцеві жителі.

На території села Ходосівка працює ТРЦ «Мегамаркет», яке  займається продажем продукції, та наданням послуг, Аутлетмістечко, Готель, ТОВ «Інтерфлова», АЗС. Враховуючи непрості часи для підприємництва, сільська рада для підтримки підприємництв пішла на зустріч підприємцям села, встановивши податок на нерухоме майно на рівні 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати за 1 м2 (при можливому максимумі 1%).

Основні завдання та заходи на 2017-2020 рік:

 • Сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття.
 • Сприяння розвитку підприємництва.
 • Фінансова допомога учасникам АТО (матеріальна допомога, згідно з місцевою Програмою «Турбота»).

ІІІ. Гуманітарна сфера.

3.1. Охорона здоров’я.

На території Ходосівської сільської ради функціонує 1 медична установа:

 1. Ходосівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини.

Заклади знаходяться на утриманні районного та обласного бюджетів.

У  Ходосівській  амбулаторії загальної практики – сімейної медицини:

обслуговуються мешканці села Ходосівка;

нагальною проблемою АЗПМС є стан приміщень амбулаторії, потребує проведення капітального ремонту підлога, внутрішня електромережа, водопостачання та водовідведення.

В останні роки в амбулаторії встановлено нові металопластикові вікна, та проведено роботи з ремонту частини приміщень, що фінансувались місцевим бюджетом. У разі, якщо від районного бюджету не буде заплановано видатки на ремонт, Ходосівська сільська рада візьме цю функцію на себе та здійснить видатки за потребами.

Серед захворювань в селі найбільш поширені захворювання серцево-судинної, дихальної системи та різноманітні травми.

Основні завдання та заходи на 2017-2020 рік:

 • Здійснювати допомогу на нагальні потреби медичних закладів за рахунок меценатів та шляхом субвенції міжбюджетного трансферту бюджету сільської ради.

 3.2. Освіта.

На території села діє загальноосвітня школа та ДНЗ (ясла-садок) «Водограй» які утримується відділом освіти Києво-Святошинської РДА. Одним з головних питань для села є утримання цих об’єктів як державним так і місцевими бюджетами. На сьогодні дитячий дошкільний навчальний заклад в селі Ходосівка, помічує 92 вихованці, Ходосівську ЗОШ відвідує 134 учні.

Основні завдання та заходи на 2017-2020 рік:

 • Здійснювати допомогу на нагальні потреби шкіл за рахунок меценатів та субвенції з місцевого бюджету до районного, а саме:
 • Здійснити надання фінансової допомоги шкільному закладу у разі потреби, згідно кошторису.
 • Субвенція на утримання  ДНЗ (ясла-садок) «Водограй», згідно запиту.

3.3. Культура та духовність.

На території села Ходосівка розміщені наступні заклади культури та духовності:

1.Центр культури та мистецтв (сільський клуб), вул.Соборна, 2;

2.Бібліотека села Ходосівка, вул.Соборна, 2.

З вище перерахованих закладів є власністю територіальної громади села тільки сільський клуб який знаходиться на балансі сільської ради.

Протягом 2016 року в ЦКМ Ходосівському клубному закладі відкрито нові гуртки – спортивного танцю, крою та шиття, гурток вокального співу, гра на етнічних барабанах.

В актовій залі ЦКМ Ходосівського клубного закладу  проводяться святкові заходи, концерти, збори, лекторії, презентації.

Для повного завершення ремонтних робіт та повної укомплектації необхідним обладнанням та матеріалами клубного закладу необхідно близько 500 тис. грн. Це в першу чергу оснащення сцени сучасним обладнанням, придбання костюмів для творчих виступів вихованців закладу, проведення поточного ремонту фасаду будівлі ЦКМ села Ходосівка.

Бюджетом видатків Ходосівської сільської ради у 2017 році передбачено 135 тис. грн. на здійснення культурно-мистецької програми закладу.

Основні завдання та заходи на 2017-2020 роки:

 • Почати повну  комплектацію необхідним музичним обладнанням та матеріалами для проведення масових заходів  на свята.
 • Здійснювати допомогу на нагальні потреби закладів культури та духовності за рахунок спонсорів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет.
 • Субвенція на утримання Ходосівського ЦКМ (клубного закладу)768 800 тис. грн. на 2017 рік Києво-Святошинський район.

3.4. Фізична культура і спорт.

Ходосівською сільською радою виготовити  проект будівництва сільського стадіону. Поновити роботу спортивного клубу  «Ходосівський юніор» за напрямками: футбол, регбі та інших видів спорту.

Сприяти розвитку настільного тенісу, гри у шахмати, шахи таінших видів спорту.

Основні завдання та заходи на 2017-2020 роки:

 • Розвитокдитячого спорту «Ходосівський юніор», покращення матеріально-технічної бази, проведення змагань;
 • Будівництво спортивних споруд стадіонусела Ходосівка.
 • Придбання форми, екіпіровки та спортивного інвентаря, сприяння перевезенню до місць змагань.
 1. Основні напрями соціального, економічного та культурного розвитку села Ходосівка.

4.1. Ресурсне забезпечення розвитку села.

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної діяльності, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна діяльність – це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селі, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від місцевих податків і зборів (земельний податок, орендна плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно, ПДФО, тощо).

Основні завдання та заходи на 2017-2020  роки:

 • Забезпечити виконання дохідної частини бюджету.
 • Забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до сільського бюджету.
 • Внести зміни до договорів оренди землі з підприємствами, що знаходяться в межах села, в частині орендної ставки та суми оплати за умови збільшення надходжень.
 • Поглибити співробітництво з інвесторами, що отримали в минулі роки земельні ділянки в оренду на умовах вкладання інвестицій в розвиток села.
 • Переглянути тарифи на комунальні послуги (водопостачання, сміттєвивезення) відповідно до їх реальної вартості, що в свою чергу зменшить видаткову частину сільського бюджету та дасть змогу вивільнені кошти направити на розвиток інфраструктури села.

Очікувані результати:

 • Стабільне функціонування бюджетної системи.
 • Збільшення дохідної частини сільського бюджету.
 • Підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів у соціальній сфері.
 • Покращення матеріально-технічної бази комунального підприємства (далі – КП «Ходосівське»).

4.2. Розробки та виготовлення схем та проектів.

У 2017 році необхідно продовжувати роботи із виготовлення проектів асфальтування сільських доріг, та розробити детальні плани до генерального плану села, почати процес розширення меж населеного пункту села Ходосівка та змін до генерального плану села.

Основні завдання та заходи на 2017-2020  роки:

 • Розроблення проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту доріг – 300 тис. грн.
 • Розробка проектно-кошторисної документації по реконструкції ДНЗ (ясла-садка) «Водограй» – 300 тис. гр.
 • Розробка проектно-кошторисної документації реконструкція та будівництво водогону – 300 тис. гр.

. Будівництво Центру культури мистецтв та побуту.

4.3. Поліпшення сільського середовища життєдіяльності, розвиток інфраструктури (благоустрій).

4.3.1. Розвиток дорожньої інфраструктури.

Загальна довжина доріг в селі Ходосівка Ходосівської сільської ради складає – 43,343 93 км. Комунальних доріг на вулицях, де забудова домогосподарств складає понад 50%, складає приблизно – 33,421 90 км. З них заасфальтовано приблмзно – 21,432 00 км. В останні шість  років  протяжність комунальних доріг склала близько 43,343 93 км. На сьогодні сільська рада звертатиметься до Києво-Святошинської  РДА з клопотанням про виділення коштів для капітального ремонту доріг районного значення по вулицях Набережна та Соборна.