Історія села Ходосівка до сьогодення

МОЄ РІДНЕ СЕЛО ХОДОСІВКА

Моє рідне село Ходосівка,
Батьківщина маленька моя.
Ти для мене, як мати для сина,
Найдорожча у світі земля.

Я  люблю тебе, краю, всім серцем,
Твої обрії, луки, гаї.
І сади твої біло-рожеві,
Де співають всю ніч солов`ї.

Ходосівко моя, Ходосівко!

Чую пісні веселі, сумні.
І навчаюсь  від батька і мами,
Як творити добро на землі.

Прилетіли до хати лелеки,
Вже калина як вельон-фата.
Не згубися у мандрах далеких,
Ходосівка –   найкраща  земля!

      Геральдичні символи

Герб села Ходосівка

У верхній частині щита, на зеленому тлі, срібна фігура преподобного Феодосія ігумена Печерського, з іменем якого пов’язується походження назви села.

У верхньому лівому куті – жовтий хрест, як символ спільної історії села та Києво-Печерської Лаври. Внизу постаті Феодосія на другому плані золота хвиляста смужка – символ Змієвих Валів, які оточують село.

Зелений колір означає мальовничі луки, сади, серед яких розташоване село, а також достаток і надію на світле майбутнє села. У нижній частині щита, на пурпуровому тлі срібна шабля вістрям вліво – нагадування про козацьку сотню в часи Богдана Хмельницького, котра була на утриманні села.

Червоний колір символізує мужність і безстрашність.

Щит обрамлений декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Прапор села Ходосівка

Прапор являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2 до 3, розділене горизонтальною хвилястою смугою помаранчевого кольору на зелене та пурпурове поля. На зеленому полі посередині жовтий православний хрест, на пурпурному полі схрещені між собою дві срібні козацькі шаблі. 

Ходосівка – село, центр Ходосівської громади. Воно знаходиться на відстані 7 км від столиці України м. Київ на його південній околиці. Площа території села – 895,45 га. Площа території сільської ради – 2403,8 га. Населення близько 3500 осіб. Кількість дворів більше 900. Днем села вважається остання субота Травня.

За останні 5 років село розквітло, населення значно побільшало. Зареєстровано 14 шлюбів та народилося 72 дитини.

Сільський голова Пянчук Микола Леонідович обраний на виборах міських, селищних та сільських голів  у 2015 році.

 

Сільський голова Пянчук Микола Леонідович

 

 Сучасність- це постійна робота на перспективу

 До інфраструктурного надбання села Ходосівка відносяться: православний храм на честь святої мучениці Параскеви П’ятниці, Центр культури та мистецтв (сільський клуб), дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Водограй», загально-освітня школа І-ІІІ ступенів, Центр первинної медико-санітарної допомоги медична амбулаторія загальної практико-сімейної медицини, стоматологічний кабінет, торгівельно-розважальний комплекс Аутлет-містечко «Мануфактура» та гіпермаркет «МегаМаркет», численні заклади торгівлі та побутового обслуговування населення, садові центри, автозаправні комплекси. Місцевий водогін з артезіанськими свердловинами для водопостачання питної води, котрий обслуговує КП «Ходосівське».

Заплановані та будуються інші об’єкти соціально-побутової сфери.

На території Ходосівської сільської ради розташовано більше десяти садових товариств з власною інфраструктурою,  саме: «Геолог», «Надія», «Прогрес КС», «Кременище», «КМК-1», «Лугове», «Світанок», «Космос», «Чайка», «Гідротехнік», «Берізка».

Велика кількість сільськогосподарських земель, після розпаювання сільськогосподарського товариства «Хотівський», перейшла у власність громадян, котрі індивідуально займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції.

                                                                         Краєвиди села Ходосівка

 

Зручне розташування села Ходосівка, саме вздовж Новообухівського шосе, збільшує його привабливість та попит, як індивідуальних забудовників, так і будівельних компаній, котрі зводять багатоквартирні будинки та покращують благоустрій територій.

Селом протікають малі річки Сіверка на якій створено сільський ставок (Король),  Гвоздівка (Середня) та Питель (своєю назвою завдячує тим, що напувала домашню велику рогату худобу).

Благословенна предковічна історія

Перша згадка про село Ходосівка датується 1546 роком. У фаховій літературі неодноразово зверталась увага на важливість наявності в ареалі волинцевської культури групи Правобережних пам’яток, таких як Ходосівка.

Назва села походить від імені Феодосія ігумена Печерського, який був частим паломником до Печерської Лаври, та весь час зупинявся в селі Ходосівка на відпочинок, копав криниці в яких ніколи не вичерпувалася вода, так історія підтверджує пов’язаність Ходосівки з Києво-Печерською Лаврою

В селі, біля підніжжя гори збереглась цікава пам’ятка старовини – це джерело-криниця на честь св. Феодосія Печерського. Вода в ній холодна, м’яка, ледь солонувата і, незва­жаючи на малу глибину криниці, завжди чиста…

                                

Джерело-криниця на честь св. Феодосія Печерського

 

У пам’яті поколінь збереглися легенди про походження назви села та події сивої давнини, свідками яких були наші далекі пращури.

Назва ж села на протязі довгих років трансформувалась та мала таку послідовність: первинна назва Феодосівка, у минулому столітті нерідко називалася Федосіївка (Хвеодосіївка), Ходосіївка і на даний час ми маємо назву Ходосівка.

Також символом нашого села є Змієві Вали, котрі збереглись та пролягають на околицях села Ходосівка понад 2500 років.

Змієві Вали

 

Свідченням героїчного козацького минулого є РЕЄСТР війська Запорізького, полку Київського славнозвісної Ходосівської сотні, що колись розквартирувалася на території тодішньої Ходосівки. Краса рідного краю не раз чарувала око творців художнього слова, яким доводилося свого часу бувати в селі чи чути захопливі легенди про його історію. Живописна місцевість та славетна історія не могли не викликати подив тих, хто народжувався у ньому, жив і примножував його славу.

Історія Ходосівки своїм корінням сягає прадавніх часів, про що свідчать знахідки археологічних розкопок, що вже понад десять років ведуться в межах села. Відкриті вченими культурні шари та пам’ятки матеріальної культури є надзвичайно цінним матеріалом для вчених, дослідників і допитливих людей, які цікавляться існуванням прадавніх поколінь і їх впливом на сучасність.

З 2003 року на території села працює Північна, постійнодіюча, археологічна експедиція Інституту археології НАН України, керівником якої є Готун Ігор Анатолійович. Експедиція досліджує багатошарове поселення 1тисячоліттяXVIII століття та одночасно є базою для експериментальної археології.

Завдячуючи розгорнутій археологічній експедиції на території Ходосівської сільської ради, котра в наслідок професійної діяльності підняла на поверхню велику кількість артефактів свідчення про  багатошарову цивілізацію з центром саме на території села та є культурно-археологічною згадкою прадавніх народів, що облюбували цей край.

Археологами проводиться натурне моделювання гончарного ремеслаковальствасиродутного процесубортництва та медоваріння. Свої знахідки вони виставили у археологічному музеї, що розміщений у товаристві «Хутір Ясний», що відкритий для відвідувачів.

Археологічний музей «Хутір Ясний»

 

  До переліку об’єктів, що мають археологічну цінність відносяться пам’ятки охоронюваної археологічної території “Ходосівський археологічний комплекс”:

Крім пам’яток археології поряд з ними знаходяться також:

  • об’єкти військового інженерного мистецтва, що відносяться до споруд Київського укріпленого району – пам’ятки героїчної оборони Києва 1941 р.; пам’ятки перебувають на обліку музею “Пояс бойової слави міста-героя Києва”;
  • споруди недобудованої залізниці другої половини XIX ст. – нововиявлена пам’ятка промислової архітектури.

З гордістю можемо сказати, що територія Ходосівської сільської ради може зайняти пріоритетне місце у туристичному маршруті київщини-історичної та висвітлювати прадавню культуру нашого народу.

Печера Геонавт

 

 Об’єкти, які діють в інтересах громади нині

 Православний храм святої великомучениці Параскеви П’ятниці в Ходосівці було збудовано в 1773 році.   На даний час Настоятелем храму є протоієрей Комарницький Микола Пилипович.

     

Православний храм святої великомучениці Параскеви П’ятниці 

 

 

Ходосівська сільська рада

 

 

Центр культури та мистецтв

 

     

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Водограй»

на 01.01.2017 р. відвідує 139 дітей

 

                                            

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

на 01.01.2017 р. навчається 143  учні.

 

                                       

Центр первинної медико-санітарної допомоги

 Ходосівська медична амбулаторія загальної

  практико-сімейної медицини 

 

               

 Поштове відділення зв’язку

 

 Аутлет-містечко «Мануфактура» – перший в Україні торговий комплекс у форматі «аутлет», архітектурно виконаний у стилістиці північно-європейських старовинних міст. В аутлеті працює більше 75 бутіків в яких представлені колекції одягу та аксесуарів світових брендів.

Крім того, в аутлет-містечку для комфорту відвідувачів створені ресторани, кафе та кондитерські.  Для дітей є ігровий майданчик, центр розвитку «Дитяча світлиця» та дитячий розважальний центр «Дакленд». Поруч з аутлетом знаходяться фітнес-клуб, боулінг клуб, стрілецький тир, кінотеатр «Баттерфляй Кантрі» та гіпермаркет «Мегамаркет».

 Гіпермаркет «МегаМаркет»

 

Аутлет-містечко «Мануфактура»

 

Аутлет «Мануфактура» – це не тільки можливість зробити вдалі покупки, але і прекрасне місце для комфортного дозвілля з сім’єю неподалік від столиці.

Комфортною транспортною артерією, що з’єднує  столицю з  нашим селом стало Новообухівське шосе, що без витрат зайвого часу поєднує населені пункти та дарує комфортну їзду.

Аутлет-містечко «Мануфактура» 

 

Візитівкою села Ходосівка є такі надбання.

 

Скульптура Віра, Надія, Любов

 

 Пам’ятка садово-паркового мистецтва – 450-літній «Ходосівський дуб», що височіє обабіч дороги до частини села, що йменується «Хутір Ясний». Дуб стилізований під казку О.С. Пушкіна, викликає подив і захоплення своєю гордою величчю і є найбільш шановане місце для молодожонів.

 

450-літній «Ходосівський дуб» 

 

Сільський став «Король», що має площу близько 33 га, широко розкинувся своїм дзеркалом біля Чернечого лісу. Має зону відпочинку та користується попитом відпочиваючих та рибалок.

Став штучно створений на річці Сіверка та має велике значення для ходосівчан, тому оберігається створеним серед місцевих жителів ГО «Любителів-рибалок» з 2016 року.

Став «Король»

 

Зона відпочинку на ставу «Король»

 

«Меккою» для любителів парапланеризму є Придніпровська височина (ходосівська гора) – це так зване «Кругле городище», що є стартовим майданчиком та місцем, з якого відкриваються оку дивовижні ландшафти села та його широких околиць.

Спортивний клуб «Дельтаплан»

 

 Саме завдяки тривалим злетам парапланеристів у поряд розташованому торгово-розважальному комплексі створений спортивний клуб, який має назву «Дельтаплан».

Довоєнні та військові часи Великої Вітчизняної війни залишили на згадку мовчазні споруди, що йменуються ДОТами (довгострокові вогневі точки), що відносяться до укріпленого району м. Києва під час його оборони. Один із них розміщений саме серед ставу «Король», його № 127.

В зимову пору 2017 року за сприяння капітана І рангу Мелашенка А.В.,  сільського голови Пянчука М.Л. з помічниками Єресенко С.Г, Годун В.С., Кальченко А.І, Базалеєв А.В. та інших, на верхній частині ДОТу встановлено гармату ЗІС-3 (1943 р.) для увіковічення подвигу захисників Вітчизни.

ДОТ № 127, гармата ЗІС-3 (1943 р.)

 

Меморіальні плити на його стінах розповідають про особовий склад ДОТу та його озброєння. Запевнення того, що Ми – завжди на поготові та захисті Батьківщини, та як приклад військової доблесті нащадкам героїв.

Вічна пам’ять героям.

ДОТ № 127 з меморіальними плитами, гармата ЗІС-3 (1943 р.)

 

Ходосівська сільська рада у своїй діяльності має пріоритетним напрямком зростання рівня обслуговування населення, збереження та примноження соціально-побутової сфери, привабливості та зручності проживання та отримання якісних послуг у населеному пункті.

Всі рішення, що приймаються на пленарних засіданнях Ходосівської сільської ради направлені на розвиток підприємницької діяльності та стимулювання збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Видаткова частина бюджету розвитку спрямовується на благоустрій села, будівництво та ремонт доріг, реконструкцію навчальних та просвітницьких закладів, розширення інфраструктури села, матеріальну допомогу особам, що на неї потребують.

 

Апарат Ходосівської сільської ради

 

Спортивний майданчик біля сільської ради

(для різновікових груп дітей та молоді)

 

Дитячий майданчик

 

                                                            

Монумент жертвам голодомору 30-х років

 

 Па’мятник «Воїнам визволителям» та меморіальна плита

з поіменним списком загиблих ходосівчан у війні 1941-1945 р.р.